Василь Ломаченко

 

      Васи́ль Анато́лійович Ломаче́нко (нар. 17 лютого 1988, м. Білгород-Дністровський, Одеська область) — український  боксер професіонал,який пише новітню історію боксу.  Дворазовий чемпіон Олімпійських ігор (у 2008 та 2012 роках), дворазовий чемпіон світу (2009, 2011), чемпіон Європи (2008), багаторазовий чемпіон України. Заслужений майстер спорту України. Найтитулованіший український боксер олімпієць, та тепер вже і професіонал.Чемпіон світу за версією WBO у напівлегкій вазі (до 57,2 кг) та другій напівлегкій вазі (до 59,0 кг)

Досягнення його вражають.
Перший тренер, що працює з ним і досі — його батько Анатолій Ломаченко. Раніше його також тренував Йосиф Кац. Олімпійський чемпіон 2008р Пекін , перемігши у фіналі представника Франції Хедафі Джелхіра з рахунком 9:1. Суддя зупинив бій на другій хвилині першого раунду, протягом якого він відрахував Джелхіру два стоячих нокдауни, а під час третього зупинив бій. Також 2008р Ломаченко стає володарем  Кубка Вела Баркера , василя визнають найтехнічнішим боксером Олімпіади 2008р. Пекін. Та на цьому наш боксер незупинився.
На Олімпіаді у Лондоні 2012 року знову став чемпіоном. У фіналі переміг Хан Сун Чула з Південної Кореї. І стає дворазовим Олімпійським чемпіоном.
Протягом 2012–2013 років був у складі боксерської команди Українські отамани, що виступала в аматорській лізі World Series of Boxing. Тут не зазнав жодної поразки

Із слів Василя боксом почав займатись із раннього дитинства  дитинства-
«Початок кар'єри почався ще у мами в животі :-) Після пологового будинку мене привезли додому, де батько в першу чергу надів на мене боксерські рукавички. Це сталось у 1988 році! Потім моє життя, і я разом із ним, плавно перебрались у боксерську залу. І найцікавіше, що я не пам'ятаю початок занять боксом, тому що, як я писав вище —все відбулось плавно.».
— Василь Ломаченко
Перший поєдинок на любительському рингу Василь провів в 1994 році у віці 6 років на міжнародному турнірі «Надія»
Перше серйозне досягнення на любительському ринзі Василь отримав у віці 16 років, коли виграв чемпіонат країни. У цьому ж році взяв золото на чемпіонаті Європи серед кадетів (до 16 років) у ваговій категорії до 46 кг. Також отримав там кубок як найкращий боксер першості Європи.
  в 2005 році стає чемпіоном України серед дорослих у вазі 53 кг.

  в 2006 році Ломаченко стає чемпіоном світу серед юніорів Марокко та  знову отримав кубок як найкращий боксер цього турніру.

  в 2007 переможець XI міжнародного турніру пам'яті Семена Трестіна, в категорії 57 кг,

  в 2007 році  на чемпіонаті світу Василь узяв срібло, але все одно здобув ліцензію на Олімпійські ігри.

  в 2008 році  в Ліверпулі на чемпіонаті Європи 2008 року завойовує золоту медаль.А вже влітку 2008 року Василь Ломаченко у Пекіні на Олімпійських іграх стає Олімпійським чемпіоном.

  в 2009 році стає чемпіоном світу. Мілан.

  в 2011 році чемпіон світу.Баку

  в 2012 році вдруге стає Олімпійським чемпіоном. Лондон

  в 2012 році Ломаченко починає виступати у Всесвітній Серії Боксу WSB.

Перший професійний бій  відбувся 12 жовтня проти мексиканськог бійця Хосе Раміреса, у якому Ломаченко здобув титул інтерконтинентального чемпіона WBO.

Нагороди й відзнаки

Державні нагороди

    -Орден «за заслуги» I ст.  — за досягнення високих спортивних результатів на Олімпійських іграх  у Лондоні, виявлені самовідданість та волю до перемоги, піту Україниднесення міжнародного авторите

   -Орден «За заслуги» II ст.  — за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного спорту, досягнення високих результатів, зміцнення міжнародного авторитету України

   -Орден «За заслуги» III ст. — за досягнення високих спортивних результатів на Олімпійських іграх  в Пекіні (Китайська Народна Республіка), виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України

Звання

  • «Найперспективніший боксер» 2013 за версією журналу (РИНГ)
  • «Найкращий спортсмен року» (2012)
  • «Найкращий спортсмен року» (2009)
  • «Найкращий спортсмен року» (2008)
  • На честь сім'ї Ломаченків у рамках декумунізації  було перейменовано вулицю Комсомольську у Білгород-Дністровському на вулицю Ломаченка. На цій вулиці розташований боксерський зал, у якому займався Василь.

 

 

 

 тут можна записатись на тренування