Олександр Усик

 

Олекса́ндр Олекса́ндрович У́сик (народився 17 січня 1987 року у м. Сімферополь ) —  Заслужений майстер спорту України  Інтерконтинентальний чемпіон у першій важкій вазі за версією WBO, олімпійський чемпіон 2012 року, чемпіон світу 2011 року, чемпіон Європи 2008 року, багаторазовий чемпіон України.

Батьки родом з півночі України  —батько родом із Сумщини, а мати народилася в селі Риботин, Чернігівської області. В дитинстві Олександр займався футболом , але футбольна кар'єра Олександра не склалася. В 15 років почав займатися боксом.

Навчався у школі № 34 м.Сімферопіль , у цій школі і навчалась його  дружина Катерина. Отримав освіту у Львівському Університеті Фізичної Культури.

Аматорська кар'єра

  В 2006 році фіналіст чемпіонату Європи з боксу у категорії до 75 кг. де зазна поразки у фіналі Матвію Коробову (росія) , та зайням друге місце.

  В 2008 році завойовує Кубок Стренджа. Болгарія,

  В 2008 році учасник Олімпійських ігор .Пекін.У першому поєдинку отримує перемогу над боксером з Китаю, то нажаль у другому поєдинку зазнає поразки у майбутнього срібного призера італійця Клементе Руссо.Та це незламало нашого боксера, він спускається у напівважку вагу і виграє у 2008 році чемпіонат європи. А згодом знову повернувшись у важку вагову категорію завойовує срібну медаль на Кубку Світу у 2008 році.
  В 2009 році завойовує брондзову медаль на чемпіонаті світу,зазнавши поразки у росіянина Єгора Мехонцева у півфіналі.

  В 2011 році стає чемпіоном світу. Баку.

  В 2012 році у Лондоні стає олімпійським чемпіоном,та демонструє усьому світу красу українського гопака.

  В жовтні 2012 року офіційно почав виступати у Всесвітній серії боксу.

  В вересні 2013 року починається професійна карєра спортсмена. Олександр підписує контракт з промоутерською компанією «K2-Promotions»

  В листопаді 2013 року проводить свій перший професійний бій у важкій ваговій категорії.(до 91 кг)

  А вже 14 жовтня 2014 року провів свій перший титульний бій за вакантний пояс WBO де і здобуває перемогу.

  Володіє такими ногородами

 

  Орден «За заслуги» II ст.  — за досягнення високих спортивних результатів на олімпіаді у Лондоні, виявлені самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України

 Орден «За заслуги» III ст. — за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного спорту, досягнення високих результатів, зміцнення міжнародного авторитету України

  «Найкращий спортсмен України, 2012» — за результатами опитування на сайті Sport.ua

 

 

 

 

тут можна записатись на тренування